Table 5.6 · Madde 7.2Mill Test Report (MTR) — How to Read One for D1.1 Welding Compliance
Bir değirmen test raporu, belirli bir çelik ısısının kimyasal bileşimini ve mekanik özelliklerini onaylar. D1.1:2025 uygunluğu için MTR, çeliğinizi Tablo 5.6 ana malzeme gruplarına bağlar; bu gruplar ön yeterlilikli WPS listesini ve ilave metal eşlemesini yönetir. Ön ısıtma, gruba göre değil; çelik şartnamesi, kaynak prosesi, elektrot hidrojen tanımı ve kalınlığa göre Tablo 5.11'den ayrıca bulunur.
D1.1 bağlantısı: MTR'niz ASTM şartnamesini gösterir. Tablo 5.6, bu şartnameyi bir ana malzeme grubuna (I'den V'e kadar) eşler. Grup, ön yeterlilikli WPS listesi ve Tablo 5.7'ye göre ilave metal eşlemesi için kullanılır. Ön ısıtma, gruba göre değil; çelik şartnamesi, kaynak prosesi, elektrot hidrojen tanımı ve kalınlığa göre Tablo 5.11'den bulunur. A36, prosese bağlı olarak hem Kategori A'da hem Kategori B'de yer alır. MTR olmadan, bu gereksinimlerin hiçbirini arayamazsınız.
Bir MTR Neleri İçerir
Bir değirmen test raporu, çelik üreticisinin belirli bir çelik ısısı (partisi) için onaylı kaydıdır. Her yapısal çelik teslimatına, üretim değirmenine kadar izlenebilen bir MTR eşlik etmelidir. Belge tipik olarak aşağıdaki bilgileri içerir:
- Isı numarası
- Değirmen tarafından belirli bir erimiş çelik partisine atanan benzersiz bir tanımlayıcı. Isı numarası, fiziksel çelik ile onaylı özellikleri arasındaki birincil izlenebilirlik bağlantısıdır. Aynı ısıdan gelen her plaka, kiriş veya şekil aynı kimyayı paylaşır.
- ASTM şartnamesi ve sınıfı
- Çeliğin üretildiği standart, örneğin ASTM A992, ASTM A572 Gr.50 veya ASTM A36. Bu, doğrudan D1.1
Tablo 5.6'ya bağlanan alandır. Şartname ve sınıfTablo 5.6'da listeleniyorsa, çelik ön yeterliliğe sahip WPS'ler için onaylanmıştır. - Kimyasal analiz
- Isının gerçek kimyasal bileşimi, ağırlık yüzdesi olarak rapor edilir. Anahtar elementler arasında karbon (C), manganez (Mn), silikon (Si), fosfor (P), kükürt (S) ve bazı sınıflar için krom, nikel, molibden, vanadyum ve bakır bulunur. Bu değerler,
Ek B'ye göre alternatif ön ısıtma belirlemesi için karbon eşdeğeri hesaplamak için kullanılır. - Mekanik özellikler
- Isıdan çekilen numunelerin test sonuçları, Minimum akma mukavemeti (ksi veya MPa), çekme mukavemeti (ksi veya MPa), uzama (yüzde) ve bazı durumlarda Charpy V-çentik darbe değerleri dahil. Bunlar, MTR'de listelenen ASTM şartnamesinin gereksinimlerini karşılamalıdır.
- Ürün boyutları ve miktarı
- Raporun kapsadığı malzemenin boyutu, şekli ve miktarı. Tek bir MTR, aynı ısıdan birden fazla parçayı kapsayabilir.
MTR'den D1.1 Uygunluğuna: Üç Adım
D1.1 uygunluğu için bir MTR okumanın tüm amacı üç soruyu yanıtlamaktır: çeliğim hangi grupta, hangi ön ısıtmaya ihtiyacım var ve hangi ilave metaller eşleşiyor? İşte iş akışı:
Table 5.6
MTR'nizdeki ASTM şartnamesini ve sınıfını alın ve D1.1 Tablo 5.6'da arayın. Tablo, gruplara (I'den V'e kadar) göre düzenlenmiş onaylı ana malzemeleri listeler. Örneğin, A992 Grup II'de görünür. A36 hem Grup I'de (3/4 in kalınlığa kadar) hem de Grup II'de (tüm kalınlıklar) görünür. Çeliğiniz Tablo 5.6'da listelenmiyorsa, ön yeterliliğe sahip WPS'ler için onaylanmamıştır ve Clause 6.2.1'e göre bir PQR ile test edilerek kalifiye edilmesi gerekir.
Table 5.11
Tablo 5.6 grubu, Tablo 5.11 ön ısıtma kategorisine 1:1 anahtar değildir. Tablo 5.11'i çelik şartnamesi, kaynak prosesi, elektrot hidrojen tanımı ve kalınlığa göre kullanın. A36, prosese bağlı olarak hem Kategori A'da hem Kategori B'de yer alır. Kombinasyonunuz için tam değeri bulmak üzere ön ısıtma hesap makinesini kullanın.
Table 5.7
Tablo 5.7, her ana malzeme grubu için hangi ilave metallerin eşleşen mukavemeti sağladığını belirtir. Grup I ve II çelikleri, SMAW için E60XX veya E70XX elektrotları ve SAW için F6XX veya F7XX fluksları kullanır. Daha yüksek gruplar, daha yüksek mukavemetli ilave metaller gerektirir. İlave metal, D1.1 gereksinimlerini karşılamak için ana malzeme mukavemetini eşleşmeli veya aşmalıdır.
Beş Ana Malzeme Grubu
D1.1:2025 Table 5.6 organizes approved prequalified base metals into five groups by specification, grade, thickness limits, and mechanical properties. The group establishes base-metal eligibility and supports filler-metal matching in Table 5.7. The separate Table 5.11 lookup is not by group; use the steel specification, welding process, electrode hydrogen designation, and thickness.
Grup I — Yumuşak Çelikler (30–50 ksi akma)
Hafif hizmet uygulamaları için en yaygın yapısal çelikler. A36 (3/4 in'e kadar), A53, A500, A501, A1011 SS ve API 5L'yi içerir. Bu çelikler en düşük ön ısıtma gereksinimlerine ve en geniş onaylı ilave metal yelpazesine sahiptir. Çoğu küçük imalat atölyesi öncelikle Grup I çeliklerle çalışır.
Grup II — Yapısal Çelikler (36–55 ksi akma)
Yapısal imalat için işgücü grubu. A992 (standart geniş flanşlı çelik), A572 Gr.50, A588 hava koşullarına dayanıklı çelik, A913 Gr.50 ve tüm kalınlıklarda A36'yı içerir. Amerika Birleşik Devletleri'nde bir çelik bina çerçevesi imal ediyorsanız, çeliğinizin çoğu Grup II'dir. Ön ısıtma gereksinimleri orta düzeydedir ve kalınlıkla artar.
Grup III — Yüksek Mukavemetli Çelikler (55–65 ksi akma)
A572 Gr.60 ve Gr.65, A633 Grade E ve A913 Gr.60 ve Gr.65'i içerir. Bu çelikler daha yüksek ön ısıtma sıcaklıkları ve daha dikkatli ısı girdisi kontrolü gerektirir. Daha yüksek mukavemetin eleman boyutlarını ve genel yapısal ağırlığı azalttığı uygulamalarda kullanılırlar.
Grup IV — Yüksek Mukavemetli Çelikler (70 ksi akma)
A709 HPS70W (köprüler için yüksek performanslı çelik), A913 Gr.70 ve A1066 Gr.70'i içerir. Bu çelikler, yaygın olarak kullanılan yapısal sınıflar arasında en yüksek ön ısıtma sıcaklıklarını gerektirir. İlave metal eşleşmesi E80XX veya daha yüksek elektrotlar gerektirir.
Grup V — Çok Yüksek Mukavemetli Çelik (80 ksi akma)
Currently limited to A913 Gr.80. This is the highest-strength prequalified grouping in Table 5.6; verify the exact grade, WPS limits, filler-metal match, and the independent Table 5.11 row before welding. The heat input limitations of Clause 7.7 do not apply to A913 grades per a footnote in Table 5.6, because A913 is produced by a controlled process (quenching and self-tempering) that gives it different thermal response characteristics than conventional quenched and tempered steels.
Kaynak Öncesi MTR'de Kontrol Edilmesi Gerekenler
Kaynak başlamadan önce, imalatçı veya KK personeli MTR üzerindeki aşağıdaki öğeleri sözleşme belgesi gereksinimlerine göre doğrulamalıdır:
- Şartname sözleşme belgeleriyle eşleşiyor
- MTR üzerindeki ASTM şartnamesi ve sınıfı, sözleşme belgelerinin belirttiğiyle eşleşmelidir. Sözleşme A992'yi gerektiriyorsa ve MTR A36'yı gösteriyorsa, mekanik özellikleri yeterli olsa bile çelik şartnameyi karşılamaz.
- Akma ve çekme mukavemeti minimumları karşılıyor
- MTR üzerindeki gerçek test değerleri, belirtilen sınıf için minimum gereksinimleri karşılamalı veya aşmalıdır. A992 için minimum akma 50 ksi ve çekme aralığı 65–100 ksi'dir. Bu aralıkların dışındaki değerler, çeliğin uygun olmadığını gösterir.
- Kimya sınırlar içinde
- Her ASTM şartnamesi, anahtar elementler için maksimum (ve bazen minimum) değerleri tanımlar. Aşırı karbon veya manganez, sertliği ve çatlama duyarlılığını artırabilir. Kimya değerleri ayrıca D1.1
Ek B'de alternatif ön ısıtma belirlemesi için kullanılan karbon eşdeğeri hesaplamasını besler. - Isı numarası izlenebilirliği
- Her çelik parçası, bir MTR üzerindeki bir ısı numarasına kadar izlenebilir olmalıdır. Çelik izlenebilirlik olmadan gelirse, imalatçı şartnamesini doğrulayamaz ve D1.1 uygunluğu gösterilemez. Eksik izlenebilirlik, çözülene kadar imalatı durdurması gereken bir kırmızı bayraktır.
MTR Kimyasından Karbon Eşdeğeri
Bir MTR üzerindeki kimyasal analiz, D1.1 Ek B formülünü kullanarak karbon eşdeğeri hesaplamak için gerekli tüm değerleri sağlar. Karbon eşdeğeri, çeliğin genel alaşım içeriğini ve ısıdan etkilenen bölgede hidrojen kaynaklı çatlamaya karşı duyarlılığını temsil eden tek bir sayıdır.
D1.1 Ek B, CE(IIW) formülünü kullanır: CE = C + (Mn+Si)/6 + (Cr+Mo+V)/5 + (Ni+Cu)/15. Daha yüksek bir CE, çeliğin daha sertleşebilir olduğu ve standart Tablo 5.11 değerlerinden daha yüksek ön ısıtma gerektirebileceği anlamına gelir. Ek B, CE, hidrojen seviyesi ve kısıtlamaya dayalı alternatif bir ön ısıtma belirleme yöntemi sunar — standart tablo değerleri aşırı muhafazakar göründüğünde veya grup sınırlarına yakın çeliklerle çalışırken kullanışlıdır. Kaynak notu: bu formül, doğruladığımız kaynak çözünürlüğünde okunamaz (AWS D1.1:2025 Ek B kopyası onu düşük çözünürlüklü bir görsel olarak basar); AWS D1.1:2020'nin B6.1.1 CE formülüyle eşleşir (2020 OCR tanığı, değişmemiş pasaj); yayımlanmış standardı kontrol edin.
Use the carbon equivalent calculator to compute CE(IIW) and Pcm directly from your MTR chemistry values.
"MTR, WPS ile eşleşmiyorsa, kaynağı durdurun. En pahalı onarım, yapı yüklendiğinde yaptığınız onarımdır."
— Fabrication shop floor principle, consistent with D1.1:2025Table 5.6base metal requirements
Sıkça Sorulan Sorular
Uygulamada, evet. Bir değirmen test raporu (MTR), değirmen sertifikası (mill cert) ve onaylı malzeme test raporu (CMTR) hepsi aynı belgeyi ifade eder: çelik üreticisinin belirli bir çelik ısısı için kimyasal analiz ve mekanik test sonuçlarının onaylı kaydı. Terimler yapısal çelik endüstrisinde birbirinin yerine kullanılır.
D1.1:2025 Clause 7.2.1, sözleşme belgelerinin ana malzemenin şartnamesini ve sınıflandırmasını belirtmesini gerektirir. Kod, doğru ön ısıtmayı, ilave metali ve prosedürü uygulayabilmeniz için hangi çeliği kaynak yaptığınızı bilmenizi gerektirir. MTR, hangi şartnamenin geçerli olduğunu kanıtlayan standart endüstri belgesidir. D1.1 belge formatını belirtmese de, çoğu sözleşme belgesi ve yapı kodu, yapısal çelik izlenebilirliği için MTR'leri gerektirir.
Tablo 5.6, onaylı ana metalleri mukavemet ve kimyaya göre beş gruba ayırır. Grup I, 30 ila 50 ksi akma mukavemetine sahip A36 ve A500 gibi yaygın yumuşak çelikleri içerir. Grup II, 36 ila 55 ksi akma mukavemetine sahip A992, A572 Gr.50 ve A588 gibi yapısal çelikleri içerir. Grup III, 55 ila 65 ksi'de A572 Gr.60 ve A913 Gr.60 gibi daha yüksek mukavemetli çelikleri kapsar. Grup IV, 70 ksi'de A709 HPS70W ve A913 Gr.70'i içerir. Grup V, 80 ksi akmada A913 Gr.80'dir.
Üç adım. İlk olarak, MTR'nizdeki ASTM şartnamesini ve sınıfını bulun. İkinci olarak, ana malzeme grubunu (I'den V'e kadar) bulmak için D1.1 Tablo 5.6'da bu şartnameyi arayın. Üçüncü olarak, minimum ön ısıtmayı Tablo 5.11'de çelik şartnamesi, kaynak prosesi, elektrot hidrojen tanımı ve kalınlığa göre bulun — Tablo 5.6 grubuna göre değil. A36, prosese bağlı olarak hem Kategori A'da hem Kategori B'de yer alır. 1 in kalınlığındaki plakada düşük hidrojen elektrotlarla SMAW için, Tablo 5.11 Kategori B, 50 derece F minimum ön ısıtma gerektirir.
Isı numarası, ASTM şartnamesi, kalite, boyutlar, kimya ve mekanik test sonuçlarının teslim edilen malzeme ve sözleşme belgeleriyle eşleştiğini doğrulayın. MTR parça işareti veya ısı numarasıyla ilişkilendirilemiyorsa Tablo 5.11, Tablo 5.7 dolgu metali eşleştirmesi veya WPS yeterliği için çelik şartnamesi kanıtlanamaz.
Evet. Şartname ve kalite, çeliğin ön yeterlikli işler için listelenip listelenmediğini belirler; kimya ayrıca hidrojen çatlağı riskini artıran yüksek karbon eşdeğeri veya alaşım içeriğini gösterebilir. Malzeme ön yeterlikli ana malzeme tablolarında yer almıyorsa WPS testle yeterli kılınmalıdır.